Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 42 komentarze

Forum kolejowe

infokolej - Nie boimy się kontrowersyjnych tematów!

Zakazany artykuł „Gazety Polskiej Codziennie”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oświadczenie Kongresu Mediów Niezależnych w sprawie zakazu publikacji w „Gazecie Polskiej Codziennie”.

Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Wydział IV Cywilny, Sylwia Kulma, wydała 24 lipca br. postanowienie, zakazujące publikowania w „Gazecie Polskiej Codziennie” informacji, że działania przedsiębiorstwa „Kombud” S.A. z Radomia przyczyniły się do spowodowania katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, a sposób realizacji przez tę firmę inwestycji kolejowych „odbywał się ze szkodą dla bezpieczeństwa uczestników ruchu kolejowego”. Postanowienie to jest wynikiem pozwu przedsiębiorstwa „Kombud” S.A. przeciw autorowi tekstów o przedsiębiorstwie „Kombud” S.A., Przemysławowi Harczukowi, zamieszczonych w marcu 2012 r. w „GPC” i redaktorowi naczelnemu „GPC”, Tomaszowi Sakiewiczowi.

Uważamy, że zastosowany przez Sąd Okręgowy środek zapobiegawczy, polegający nie tylko na zablokowaniu dostępu do będących przedmiotem pozwu tekstów na portalu internetowym „GPC”, ale także zabraniający „GPC” publikowania czegokolwiek na temat Kombudu” S.A. w kontekście katastrofy kolejowej pod Szczekocinami jest drastycznym naruszeniem wolności słowa w Polsce i nie znajduje racjonalnego uzasadnienia w polskim prawie.

Dlatego wzywamy polskie media niezależne do podjęcia akcji protestacyjnych w tej sprawie, np. poprzez przekazywanie do Sądu Okręgowego w Warszawie swoich opinii na temat treści tego postanowienia. Wzywamy też do nagłaśniania wszystkich aspektów tego zdarzenia, które, naszym zdaniem, bardzo źle rokuje przyszłości wolnych mediów w Polsce.

Prezydium Kongresu Mediów Niezależnych
Warszawa, 31 lipca 2012 r.

źródło: wPolityce.pl

KOMENTARZE

 • Szanowny Autorze
  Jaki sąd? Kurcze, ludzie Ile was trzeba uczyć? Sędzia, imię, nazwisko, fotografia, wyraźna, nawet kilka ujęć, nie tylko w todze, ale i przy wyjściu z pracy, gdy wsiada do samochodu, gdy się z żoną i dziećmi bawi na plaży, fotografia ulicy, domu w którym mieszka, niech sąsiedzi też wiedzą, wywiad, albo przynajmniej próba - zadanie pytania sąsiadowi - czy zna... czy wie, jakie wyroki wydaje... Wy się ciągle uczycie i przegrywacie, bo się tylko uczycie... Chyba już umiecie, wiecie, ale nie chcecie niczego zmieniać. Ps.Sędzina to żona sędziego natomiast na babą sprawującą urząd sędziego winno się mówić PANI SĘDZIA. Już w starożytności uważano, że kobieta myśli dupą i dlatego nie robiono kobiet sędziami.
 • @Łażący Łazarz 10:21:14
  Widocznie nie czytają artykułów ŁŁ ze zrozumieniem, a póżniej jest jak jast.
 • @Kula Lis 62 07:38:37
  W samą dziesiątkę - brawo.
 • Sedzia SYLWIA KULMA "rozgorzała" sie w juz w dwa miesiące po nominacji
  na sędziego okregowego,zgodnie z oczekiwaniami nominujacego p.Rezydeta przed którym złożyła zreszta przysięgę.

  POkazala ze POtrafi...
 • @Kula Lis 62 07:38:37
  Jak to jaki sąd, przecież jest wymieniona z imienia i nazwiska:
  "Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Wydział IV Cywilny, Sylwia Kulma".

  Fotografii niestety nie ma, fakt.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY