Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 42 komentarze

Forum kolejowe

infokolej - Nie boimy się kontrowersyjnych tematów!

PKP Intercity naciąga na miejscówki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Urząd Transportu Kolejowego wszczął postępowanie przeciw PKP Intercity w sprawie naruszania zbiorowego interesu pasażerów. Chodzi o sprzedaż tzw. „miejscówek zerowych”, które nie uprawniają do zajęcia konkretnego miejsca.

W dniu 21 sierpnia br. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wszczął postępowanie administracyjne w sprawie stosowania przez PKP Intercity bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów w transporcie kolejowym. Do Prezesa UTK docierają sygnały od pasażerów o pobieraniu opłaty za tzw. „miejscówki zerowe” czyli bez wskazania konkretnego miejsca siedzącego w pociągu. Pomimo wniesienia opłaty pasażer otrzymuje miejscówkę bez wskazania numeru miejsca i wagonu. Jej zakup nie uprawnia do zajęcia konkretnego miejsca lecz do bliżej nieokreślonego – „pierwszego wolnego”. Posiadacz „miejscówki bez wskazania miejsca do siedzenia” musi ustąpić miejsca w przypadku gdy na stacji wsiądzie pasażer z miejscówką na konkretne miejsce.

W toku postępowania administracyjnego Prezes UTK ustali czy takie zachowanie przewoźnika wyczerpuje znamiona bezprawnej praktyki naruszającej zbiorowe interesy pasażerów w transporcie kolejowym. W przypadku stwierdzenia naruszenia zakazu stosowania bezprawnych praktyk naruszających zbiorowe interesy pasażerów, o którym mowa w art. 14b ust. 1 Ustawy o transporcie kolejowym, Prezes UTK może nałożyć na przewoźnika karę finansową w wysokości do 2 proc. rocznego przychodu przedsiębiorcy, osiągniętego w poprzednim roku kalendarzowym.

Źródło: Urząd Transportu Kolejowego


Czytaj także: Wpuszczeni w miejscówki

KOMENTARZE

 • regulacje, sracje
  nie podoba Ci sie, to jedz autobusem, socjalizmow sie zachcialo to zobacycie jak sie ladnie przekreci
 • Tak, jest...
  ...zniszczmy jeszcze pkp, niech i na ich miejsce wskoczy jakieś niemieckie ścierwo.
 • @fornve 17:09:11
  Znaczy, ze popierasz sprzedaz tych zlodziejskich "miejscowek"? Wedlug ciebie zapobiezenie temu zlodziejstwu to praktyka "socjalistyczna"?
 • @sck 18:33:34
  RE: ...zniszczmy jeszcze pkp,

  --- W jaki sposob likwidacja sprzedazy lipnych "miejscowek" zniszczylaby PKP?
 • Co tam, ważne żeby w miłym towarzystwie i zdrowie było
  nie takie trudności się pokonywało.
 • ...
  Problemem nie są wejściówki tylko ta cholerna państwowa kolej. Kiedy wreszcie ktos cos z nia zrobi?
 • @Pan Marky 18:35:10
  Nie popieram zadnych regulacji, moj/Twoj/kogos biznes i wara innym od tego jak chcesz go prowadzic. PKP zdechnie, to powstanie 100 lepszych na jej miejscu.
 • Hańba
  Wystarczyło dołączyć więcej wagonów i nie było by tego.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY