Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 42 komentarze

Forum kolejowe

infokolej - Nie boimy się kontrowersyjnych tematów!

To policja ostrzelała wyświetlacze na dworcu w Katowicach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sześć osób zostało zatrzymanych w związku z napaścią na policjantów i dewastacją infrastruktury remontowanych peronów w Katowicach. Według kibiców, policja nie jest bez winy. Miała prowokować zamieszki, oraz odpowiadać za część zniszczeń.

Policja: Chuligani zniszczyli elementy infrastruktury

Co wydarzyło się w sobotę w Katowicach? Według relacji KWP, „około 20.30 kilkunastu policjantów weszło na peron dworca kolejowego w Katowicach, w celu zabezpieczenia przejazdu kibiców jadących na mecz swojej drużyny do Świnoujścia. W tym czasie na peronie stał pociąg specjalny z kibicami z Łodzi, którzy wracali z meczu rozegranego w Gliwicach. Gdy pseudokibice zauważyli funkcjonariuszy, zaatakowali ich kamieniami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Aby odeprzeć atak i przywrócić porządek, policjanci oddali strzały z broni gładkolufowej, co zapobiegło dalszej agresji”.

„W międzyczasie maszynista ruszył, a kibice wskoczyli do pociągu i odjechali. 8 rannych policjantów trafiło do szpitala. Po zaopatrzeniu zostali zwolnieni do domu. W sztabie zapadła decyzja o zatrzymaniu pociągu w Zawierciu. Wszystkie osoby jadące zostały wylegitymowane. 9 chuliganów podejrzewanych o napad na policjantów trafiło do policyjnego aresztu, a 3 kolejnych do izby wytrzeźwień. Podczas ataku na policjantów chuligani zniszczyli elementy infrastruktury kolejowej. Wstępnie straty oszacowano na prawie 50 tysięcy złotych”.

Kibice: Policja strzelała w głowy, trafiła w wyświetlacze

Stowarzyszenie "Fanatycy Widzewa" jest zbulwersowane wersją, przedstawioną przez policję. Na swojej stronie opublikowało oświadczenie w sprawie. Jak czytamy:

 • podróż pociągiem, aż do stacji w Katowicach przebiegała sprawnie i bezpiecznie, z poszanowaniem ładu i porządku publicznego;
 • postój na stacji w Katowicach nie był planowany przez organizatora;
 • nikt z kibiców po wyjściu z pociągu nie atakował ani funkcjonariuszy policji, ani nikogo innego, peron bowiem był pusty;
 • funkcjonariusze policji pilnujący porządku na dworcu w Katowicach nienależycie wywiązali się ze swoich obowiązków, gdyż pozwolili grupce kilku pijaczków zaczepić, a następnie obrzucić butelkami kibiców Widzewa;
 • biernie przyglądający się temu stróże prawa, jakby tylko czekali na sprowokowanie kibiców przez tą grupkę i zainterweniowali dopiero w sytuacji próby przegonienia wyrostków;
 • brutalna interwencja policji skupiła się na osobie jednego z kibiców, co spowodowało reakcję jego kolegów;
 • dzięki sprawnej interwencji Stowarzyszenia udało się uspokoić sytuację i kibice powrócili do pociągu, tak aby szybko i sprawnie opuścił on peron i nie doszło do niepotrzebnego zaognienia sytuacji;
 • dalsza podróż przebiegała w spokoju;
 • przewoźnik nie miał większych zastrzeżeń co do stanu przekazanego taboru

- Mamy nadzieję, iż dworcowy monitoring został odpowiednio zabezpieczony i dzięki niemu przytoczone fakty ujrzą światło dzienne, co nie pozwoli nikomu nimi manipulować. Za niedopuszczalne i nieodpowiedzialne uważamy sytuację, w której brak szybkiej interwencji policji na zaczepki kilku osobników doprowadza do sytuacji, jaka miała miejsce na dworcu w Katowicach. (...) Niedopełnienie jednego z podstawowych zadań policji jakim jest prewencja, czyli zapobieganie tego typu sytuacjom, doprowadziły do wydarzeń z którymi mieliśmy do czynienia na dworcu w Katowicach.(...) Bulwersującą kwestią jest sposób użycia broni przez funkcjonariuszy policji. Najprawdopodobniej do uszkodzenia monitorów na peronach doszło na skutek niewłaściwego użycia broni przez policjantów - oddawania strzałów na wysokości głowy - czytamy w oświadczeniu kibiców (całość można znaleźć tutaj).

Prokuratura bada przebieg interwencji

Czy PKP PLK ma prawo domagać się od policji odszkodowania za zniszczenia, dokonane podczas interwencji? - Żeby zwracać komuś koszty, najpierw trzeba udowodnić, że to dana osoba dokonała tych zniszczeń. Nie twierdzę, że policjanci to zrobili, lub tego nie zrobili. My przeprowadziliśmy interwencję względem chuliganów, którzy złamali prawo, a wyjaśnieniem jej przebiegu zajmie się prokuratura – powiedział „Rynkowi Kolejowemu” st. aspirant Marek Wręczycki z biura prasowego śląskiej Policji.

Rzecznika zapytaliśmy też, czy policja podczas sobotniej interwencji na stacji Katowice strzelała z broni gładkolufowej i czy część uszkodzeń, do których doszło na peronach stacji Katowice została lub mogła zostać dokonanych przez funkcjonariuszy? - Na tym etapie nie możemy podawać takich szczegółów. Nie chodzi tutaj, bynajmniej, o chęć ukrycia czegokolwiek, lecz o fakt, że tak szczegółowe informacje znajdują się w dyspozycji prokuratury prowadzącej śledztwo, a ich upublicznienie z pewnością zaszkodziłoby efektom postępowania - mówi Wręczycki.

Źródło: Rynek Kolejowy


KOMENTARZE

 • od 11-11-11 jest jeden koment na policję obywatelską
  KURWY - niech Bóg się nad nimi zlituje...
 • ...
  Coz...Poligon doswiadczalny przed Marszem Niepodleglosci.
 • @infokolej
  "To policja ostrzelała wyświetlacze na dworcu w Katowicach"

  Od pierwszego momentu, gdy zobaczyłem te ślady na tablicach, mówiłem (prywatnie), że to ślady po pociskach z broni gładkolufowej. W próbie zrzucenia odpowiedzialności na kibiców brały świadomy udział reżimowe media pokazując raz tablice raz kawałki kostki brukowej. Jak widać, kierowali swój przekaz do kretynów wychowanych na Gazecie Wyborczej, nie potrafiących wyciągać wniosków nawet z oczywistych faktów - identyczne ślady uszkodzeń na tablicach wykluczały możliwość, że pochodzą od uderzeń kamieniami, brukiem ...
 • Normalne
  Złodzieje i bandyci to policja. od 11.11.11 są największymi bandytami w tym kraju. Tym bardziej, że rząd toleruje ich bandytyzm, nawet zachęca do niego. Filmów nie brakuje. Niestety... była szansa rozgonienia motłochu w '89r. Znowu się zydki dogadały i mamy to co mamy...
 • OJ LUDZIE, LUDZIE...
  Mamy nadzieję, iż dworcowy monitoring został odpowiednio zabezpieczony i dzięki niemu przytoczone fakty ujrzą światło dzienne, co nie pozwoli nikomu nimi manipulować.
  +
  Sorry, ale ten tekst jest świadectwem naiwności. Monitoring dworcowy tylko wtedy nie "zginie", ani nie zostanie "przypadkowo wykasowany", gdy kibice będą mieli swój materiał filmowy, najlepiej zrobiony przez wiele kamer (dostępne powszechnie w telefonach komórkowych). Obowiązkowe przeszkolenie kibiców, grup młodzieżowych, stowarzyszeń, kół przyjaciół Radio Maryja etc. w operowaniu kamerą to podstawa dzisiaj. Inaczej - nie będzie społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Co do wrażenia, jakie zrobił na mnie dołączony do tekstu film - to jest ono dwojakie. Po pierwsze - dobrze, żeście od razu opublikowali na YT. To daje przewagę emocjonalną, jest świadectwem przejrzystości środowiska kibicowskiego. Po drugie - niestety materiał jest niepełny - pokazany na filmie facet w slipkach na dworcu nie wiadomo skąd się pojawił. Czy nie był to aby kibic dla kawału wyrzucony przez kolegów z pociągu? Czy nie było tak, że był to konduktor, lub sokista na przykład, nad którym się znęcali jacyś zwyrodnialcy i wyrzucili na peron? A może to był jakiś zaćpany wariat?
  #
  Garść informacji zawartych w tekście i na filmie pozwala domniemywać, że w pociągu zaszło jakieś zdarzenie (znęcanie się nad konduktorem, sokistą, jednym z kibiców, konfidentem policji i/lub innych służb? demolka? kilka zdarzeń) i z powodu tego zdarzenia kierownik pociągu wezwał policję i zatrzymał pociąg na stacji. Siły policyjne, zgromadzone naprędce okazały się za słabe, goły facet na peronie wprowadził element konsternacji, strzelanina i rzucanina kamieniami (o ile była, bo skąd na dworcu kamienie? bo butelki i owszem mogły być na wyposażeniu kibiców) na szczęście nie okazały się śmiertelne.
  #
  Mam prośbę/sugestię do wszystkich mających kibicow wśród swoich dzieci. Kupcie im kamery, komórki z kamerą. Dopilnujcie, żeby mieli naładowane i żeby było miejsce na karcie pamięci, jak będą szli na mecz, czy na Marsz Niepodległości.
 • @WIŚNIA 13:28:47
  "Złodzieje i bandyci to policja. od 11.11.11 są największymi bandytami w tym kraju."

  Wpisz w dacie miesiąc słownie a jedną 11-tkę pomiń wcale
 • Temat
  "Mamy nadzieję, iż dworcowy monitoring został odpowiednio zabezpieczony i dzięki niemu przytoczone fakty ujrzą światło dzienne, co nie pozwoli nikomu nimi manipulować."

  Haaaaaaaaaaaaaaaaaa.
  Taki monitoring był i pokazany opinii publicznej jako pierwszej zanim zagrabiły go służby w programie Lisa.
  Na nagraniu było widać jak Majdan, Chwastek i Świerczewski "atakują" swoimi głowami psiarskie pięści oraz pałki, czy też swoimi piszczelami czubki ich okutych butów i co?

  I są winni.
  PONOĆ wcześniej zleli Psiarczyków poza kadrem - chociaż na swoją obronę piłkarzyki mieli od ręki kilkudziesięciu naocznych świadków którzy nawet sami zgłosili się zeznawać na komendę bo na miejscu nie mogli się doprosić nawet spisania.
  Z komendy zostali przegnani a do Sądu nawet nie zaproszeni.

  Inny słynny filmik jest z 11-11 gdzie ubecka gnida w cywilu kopie chłopa a ten dodatkowo dostaje chyba do odsiadki 3 miechy i musi chyba psu zapłacić 300zł - chyba za porwane buty na jego głowie.
 • .
  Zbliża się wielkimi krokami Marsz Niepodległości, a więc prowokacje z użyciem polskich kibiców piłkarskich będą się nasilały. :) Przecież to jest jasne, jak Słońce, no przynajmniej dla mnie. :))))
 • @Paweł Tonderski 15:08:27
  Pawełku nic się nie martw. Już prosiaka nadziewanego kaszą gryczaną zamówiłem u Witaszka. Po Marszu pojemy i pośpiewamy!
 • @Eugeniusz Sendecki 16:04:44
  Jeżeli jeszcze do tej pory będę w pełnym zdrowiu, to na pewno nie odmówię, a wieprzowinki z chęcią skosztuję, zwłaszcza z tak szlachetnej kuchni, jak od pana Witaszka...
 • @night rat 16:24:02
  "ten wyświetlacz pewnie od strzałów ostrzegawczych?"

  Nie.
  Strzały ostrzegawcze są w tył głowy - żeby ostrzec pozostałych.

  Więc tutaj bardziej można stawiać na panikę bądź nieumiejętne posługiwanie się bronią - jedno i drugie bardzo prawdopodobne :D :D
 • @autor
  Nie trzeba być balistykiem aby stwierdzić że to co widać na tablicach peronowych PKP to zwykłe efekty ....nie nie rzutu kamieniem (kamieniami) ale efekty ..STRZELANIU PANU BOGU W OKNO !

  No cóż nie po raz pierwszy "stróże partii rządzącej" udowodnili że są specami od ZBYDLACENIA i są "miszczami" prowokacji , coś na wzór i podobieństwo "nieboszczki komuny " !

  Warto poruszać tematy ŁAMANIA PRAWA właśnie przez tych "stróżów partii rządzącej" w okolicach (gównie) rozgrywek piłki nożnej !
  Nagminnie to USŁUŻNE PSY organizują - NA WZÓR I PODOBIEŃSTWO FASZYZMU-BOLSZEWIZMU- spektakle w nagrywaniu KAŻDEGO którego uznają za PODEJRZANEGO !
  Polega to, na WYMUSZANIU SIŁĄ , wyciągnięcia dowodu tożsamości ustawieniu go przy twarzy - I NASTĘPNIE JEST REJESTROWANY przez nadwornego operatora z psiarni !

  No cóż widać obecne "władze" R.P. jeszcze problemu nie dostrzegają ( a może lecą w głupa?) ale dowodów jest coraz więcej i "kwitów" na tego typu poczynania przybywa !
 • @irek 18:59:12
  Swoją drogą - to powinniśmy się zdrowo obawiać o nasze bezpieczeństwo narodowe. Prokurator wojskowy nie umie sobie strzelić w łeb, policjanci nie umieją oddać strzałów ostrzegawczych nie niszcząc drogiego sprzętu elektronicznego. Nosz k***a mać!
  Dlatego proponuję - zapisywać się do polskich drużyn strzeleckich pod komendę Generała Grudniewskiego.
 • @sosenkowski 22:09:21
  Amen, bracie....
  Myślę, że nie będzie tak źle, i że się nie zlituje :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY